2021 Elmdale Club Championships  - Draw

2021 Elmdale Club Championships - Mixed Doubles

 

  1. Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)      
  Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)    
  2. Bye       
  Monday @ 6:30pm  Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)  
  3. Dabrowka Farah/Blake Carruthers     
 
Vanessa House-Milley/Paul Cormack     
  4. Vanessa House-Milley/Paul Cormack  def.  Wednesday @ 6pm       
    Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)    
  5. Mary Weir/Terrance Kearnan    6-0, 6-2     
Friday @ 6pm 
Krista Cooper/Andrew Szabo       
  6. Krista Cooper/Andrew Szabo  3-6, 6-0, 6-1         
  Sunday @ 6pm  Danielle Cote/Miles Corak       
  7. Danielle Cote/Miles Corak  4-6, 7-5, 10-8  Sunday, Oct. 3 @ 5:30pm     
Thursday @ 6pm 
Danielle Cote/Miles Corak       
  8. Joscelyn Coolican/Toby Almstead  6-3, 6-0     
        Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)  
  9. Elsbeth Vaino/Osamu Wakabayashi (6)     6-2, 6-2   
 
Elsbeth Vaino/Osamu Wakabayashi (6)      
10. Bye         
Sunday @ 4pm  Elsbeth Vaino/Osamu Wakabayashi (6)    
11. Donna Ho-Faloon/Theo Baker-Kretzmar  6-3, 4-6, 11-9       
Thursday @ 8pm 
Donna Ho-Faloon/Theo Baker-Kretzmar         
12. Patty Perry/Graham Perry  6-4, 1-6, 11-9  Sunday @ 9:30am       
    Elsbeth Vaino/Osamu Wakabayashi (6)    
13. Heather Howard/Dan MacPhail (4)        
 
Heather Howard/Dan MacPhail (4)      
14. Bye           
Saturday @ 11am  Heather Howard/Dan MacPhail (4)      
15. Margot Sunter/Chris Cobb  6-4, 6-2       
Tuesday @ 5:30pm 
Margot Sunter/Chris Cobb         
16. Helen Thomas/Mike Logarta  6-3, 6-1         
       
October 20th 
Cathy Wood/Matt MacKinnon (1)
17. Polly Almstead/Graydon Almstead        6-2, 6-4 
 
Polly Almstead/Graydon Almstead         
18. Bye           
Thursday @ 7:30pm  Deborah Murphy/Paul Morrison (3)      
19. Bye  6-2, 6-1       
 
Deborah Murphy/Paul Morrison (3)        
20. Deborah Murphy/Paul Morrison (3)   Thursday Sept. 30 @ 4:30pm       
    Barbara Fischer/John Selkirk (5)    
21. Julie Spattz/Tom Walters    6-4, 6-4     
Saturday @ 2:30pm 
Susan Smith /Rob Ferguson       
22. Susan Smith /Rob Ferguson  6-0, 5-7, 10-5         
Friday @ 5:30pm  Barbara Fischer/John Selkirk (5)      
23. Bye  6-1, 6-1       
 
Barbara Fischer/John Selkirk (5)      
24. Barbara Fischer/John Selkirk (5)        
      Barbara Fischer/John Selkirk (5)  
25. Daphne Pearson/Grant Pearson      7-6, 7-5   
Friday @ 4:30pm 
Michelle Rochette/Pierre Poirier       
26. Michelle Rochette/Pierre Poirier  7-6(6), 6-2       
Monday @ 7:30pm  Michelle Rochette/Pierre Poirier     
27. Julie Findlay/Ian Shaw  6-4, 1-6, 10-3       
Sunday @ 7:30pm 
Julie Findlay/Ian Shaw         
28. Erica Rubin/Jon Rubin  6-4, 6-3  Saturday @ 3:30pm       
    Leona Jaburkova/Richard St. Lawrence (2)    
29. Gwen Millar/Andrew Tremayne    6-0, 6-1     
Wednesday @ 7:30pm 
Sandrine Racette/Julien Racette       
30. Sandrine Racette/Julien Racette  6-2, 6-4         
Saturday @ 6pm  Leona Jaburkova/Richard St. Lawrence (2)      
31. Bye  6-0, 6-1       
 
Leona Jaburkova/Richard St. Lawrence (2)        
32. Leona Jaburkova/Richard St. Lawrence (2)