2021 Ottawa City Championships  - Draw

2021 Ottawa City Championships - Mens Doubles

 

  1. Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)      
  Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)    
  2. Bye       
  Sunday, Aug 22, @11AM (RSC Indoor Hard Court)  Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)  
  3. Jean Trudel/Dusan Mudric  6-3, 6-1   
Saturday@5:15PM(OTLBC) 
Sungmin Yoon/Elio Moussa     
  4. Sungmin Yoon/Elio Moussa  w/o  Tuesday, Aug 24@6PM(TCWO Outdoor Clay Court)       
    Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)    
  5. Andrei Marinescu/Grant Gibson    6-4, 6-3     
 
Andrei Marinescu/Grant Gibson       
  6. Bye           
  Sunday, Aug22@8AM(RSC Indoor Hard Court)  Andrei Marinescu/Grant Gibson       
  7. Simon Pelletier-Tanguay /Guillaume Ouellet Leblanc  7-6(2), 6-0  Saturday, Aug 28@6PM(TCWO Outdoor Clay Court)     
Saturday@8AM(RSC Indoor Hard Court) 
Simon Pelletier-Tanguay /Guillaume Ouellet Leblanc       
  8. Steeve Valois /François Gagnon   6-4, 6-3     
        Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)  
  9. Ethan Leong/Connor Hickson (5)     6-3, 6-2   
 
Ethan Leong/Connor Hickson (5)      
10. Bye         
Sunday, Aug 22@11AM(RSC Indoor Hard Court)  Ethan Leong/Connor Hickson (5)    
11. Tait Becke /Evan Lockwood  6-4, 6-3       
Saturday@8:30PM(OTLBC) 
Tait Becke /Evan Lockwood         
12. Demyan Plakhov/Andrew Sterparn  6-0, 6-2  Monday, Aug 23@7:30PM(TCWO Outdoor Clay Court)       
    Rassam Yazdi/Vlad Pirusca (3)    
13. Rassam Yazdi/Vlad Pirusca (3)   6-4, 4-6, 11-9     
 
Rassam Yazdi/Vlad Pirusca (3)      
14. Bye           
Sunday, Aug 22@1PM(RSC Indoor Hard Court)  Rassam Yazdi/Vlad Pirusca (3)      
15. Stan Bhend/Alex Bhend  w/o       
Saturday@5:15PM(OTLBC) 
Alex Adams/Gieorgi Zakurdaev         
16. Alex Adams/Gieorgi Zakurdaev  7-6, 6-4         
       
Monday, Aug 30 @8PM (TCWO Outdoor Clay Court) 
Jordan Sweeney /Jeremy Gibbens-Schneider  (1)
17. Jim Cameron/Jeff Henkelman        6-2, 6-1 
Saturday@8AM(RSC Indoor Hard Court) 
Alexander Hnatovsky/Idhrak Azard         
18. Alexander Hnatovsky/Idhrak Azard  7-5, 6-3         
Sunday, Aug 22@2PM (RSC Indoor Hard Court)  Othman Ennaciri/Derian Valcourt (4)      
19. Bye  6-2, 6-4       
 
Othman Ennaciri/Derian Valcourt (4)        
20. Othman Ennaciri/Derian Valcourt (4)   Wednesday, Aug 25@6PM(TCWO Outdoor Clay Court)       
    Othman Ennaciri/Derian Valcourt (4)    
21. Jacob Leong /Taylor Ferrier    6-3, 6-4     
Saturday@6:30PM (OTLBC) 
Jacob Leong /Taylor Ferrier       
22. Jim Fawcett /James Grant  7-6(3), 7-6(1)         
Monday, Aug 23@8PM(TCWO Outdoor Clay Court)  James Ferguson/Vikas Nibhanupudi  (6)      
23. Bye  6-4, 6-3  Saturday, Aug 28@4 PM(TCWO Outdoor Clay Court)     
 
James Ferguson/Vikas Nibhanupudi  (6)      
24. James Ferguson/Vikas Nibhanupudi (6)        
      Othman Ennaciri/Derian Valcourt (4)  
25. Frederic Massicotte /Tarek Samham      6-1, 1-6, 10-5   
 
Frederic Massicotte /Tarek Samham       
26.          
Sunday, Aug 22@4PM (RSC Indoor Hard Court)  Thomas Young /Sasha Mironov (8)    
27. Bye  6-2, 5-7, 10-5       
 
Thomas Young /Sasha Mironov (8)        
28. Thomas Young /Sasha Mironov (8)   Tuesday, Aug 24@ 8 PM(TCWO Outdoor Clay Court)       
    Thomas Young /Sasha Mironov (8)    
29. Javier Ruano Valdez /Eric Simionescu    4-6, 6-4, 10-4     
Saturday@5:15PM(OTLBC) 
Andy Tang /Stefan Martincevic       
30. Andy Tang /Stefan Martincevic  6-4, 7-6(3)         
Saturday@9:15PM(OTLBC)  Andy Tang /Stefan Martincevic       
31. Bye  4-6, 6-4, 10-5       
 
Tudor Lungu/Ian Brander (2)        
32. Tudor Lungu/Ian Brander (2)