Elmdale 2019 Doubles Club Championship  - Draw

Elmdale 2019 Doubles Club Championship - Mens Doubles

 

  1. Carl Sciuk/Andrew Hawel (1)      
  Carl Sciuk/Andrew Hawel (1)    
  2. Bye       
  Friday TBD  Carl Sciuk/Andrew Hawel (1)  
  3. Dan MacPhail/Bill MacPhail  6-2, 6-2   
Wednesday @ 5pm 
Dan MacPhail/Bill MacPhail     
  4. Grant Pearson/Terry Kearnan  6-2, 6-0  Monday @ 8pm       
    Carl Sciuk/Andrew Hawel (1)    
  5. Tom Pechloff/Chris Cobb    6-1, 6-0     
 
Tom Pechloff/Chris Cobb       
  6. Bye           
  Sunday @ 5:30pm  Pierre Poirier/Tom Walters       
  7. Pierre Poirier/Tom Walters  6-3, 6-4  Wednesday @ 5pm     
 
Pierre Poirier/Tom Walters       
  8. Bye       
        Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)  
  9. Guy Thomas/Theo Baker-Kretzmar      6-3, 6-3   
 
Guy Thomas/Theo Baker-Kretzmar       
10. Bye         
Sunday @ 4pm  Guy Thomas/Theo Baker-Kretzmar     
11. Torrin Mullins/Jason Laurin  6-3, 6-0       
 
Torrin Mullins/Jason Laurin         
12. Bye    Thursday @ 5pm       
    Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)    
13. Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)   6-3, 6-7(3), 6-3     
 
Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)      
14. Bye           
Wednesday @ 6pm  Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)      
15. John Topping/Peter Henderson  6-0, 6-0       
 
John Topping/Peter Henderson         
16. Bye           
       
Sunday @ 2pm 
Scott Ventureyra/Andrew Rowe (4)
17. Greg MacDougall/Hillel Finestone        6-3, 6-4 
 
Greg MacDougall/Hillel Finestone         
18. Bye           
Monday @ 8pm  Olivier Basset/Ludovic Marcon (3)      
19. Bye  6-0, 6-0       
 
Olivier Basset/Ludovic Marcon (3)        
20. Olivier Basset/Ludovic Marcon (3)   Friday @ 6:30pm       
    Olivier Basset/Ludovic Marcon (3)    
21. Rob Edwards/Benjamin Vachet    6-4, 2-6, 6-3     
 
Rob Edwards/Benjamin Vachet       
22. Bye           
Monday @ 6:30pm  Bill McEachern/Tim Thompson (5)      
23. Bye  6-0, 6-1  Friday @ 8pm     
 
Bill McEachern/Tim Thompson (5)      
24. Bill McEachern/Tim Thompson (5)        
      Olivier Basset/Ludovic Marcon (3)  
25. Paul Cormack/Miles Corak      6-3, 6-4   
 
Paul Cormack/Miles Corak       
26. Bye         
Wednesday @ 5pm  Paul Cormack/Miles Corak     
27. Marcel Charette/Simon Tuck  def.       
 
Marcel Charette/Simon Tuck         
28. Bye    Wednesday @ 8pm       
    Matt MacKinnon/Phil Mach (2)    
29. Richard St. Lawrence/John Selkirk    6-1, 6-0     
Sunday @ 5:30pm 
Patrick Faloon/David Lapenat       
30. Patrick Faloon/David Lapenat  6-2, 6-4         
Wednesday 8pm  Matt MacKinnon/Phil Mach (2)      
31. Bye  6-1, 6-2       
 
Matt MacKinnon/Phil Mach (2)        
32. Matt MacKinnon/Phil Mach (2)